RSS feed for Florian
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Police Story

Police Story

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Project A

Project A

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
FAR. The Story of a Journey around the World

FAR. The Story of a Journey around the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Strike

First Strike

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leon: The Professional

Leon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Carter Effect

The Carter Effect

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bed Bugs

Bed Bugs

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Berlin Falling

Berlin Falling

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Guest

The Guest

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Metropolis

Metropolis

1927
×
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry