• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Venom

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★