Sort by

Niels has logged 40 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★½
Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Editor

The Editor

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The People vs. Fritz Bauer

The People vs. Fritz Bauer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mimic

Mimic

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★½
Edit this entry  
21
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★½
Edit this entry  
19
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★½
Edit this entry  
18
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Werner - Beinhart!

Werner - Beinhart!

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Edit this entry  
07
Rocco

Rocco

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Society

Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★
Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry