• Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Ghost Quartet at the McKittrick Hotel, Jan. 12, 2015

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • Our Kind of Love

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

  • The Problem with Apu

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Falsettos

    ★★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Fry Day

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Hi Stranger

    ★★★★★

  • 13th

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Handsome Devil

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Spies Are Forever

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Curmudgeons

  • EMO the Musical

    ★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

  • My Scientology Movie

    ★★★★

  • Inside Out

  • Don't Hug Me I'm Scared 4

  • Tab Hunter Confidential

    ★★★★

  • Ex Machina

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 3

  • The Imitation Game

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 2

  • Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

    ★★★★½

  • The Web

  • The Double

  • Fateful Findings

    ★★★★½

  • Spring Breakers

    ★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

  • Envelope

    ★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared

  • Bear

    ★★★½

  • Scenes from the Suburbs

  • Megamind

  • Easy A

    ★★★½