• Eternals

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Black Widow

    ★½

  • Loki

    ★★★½

  • F9

    ½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Knives Out

    ½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Polar

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Cam

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★½

  • Batman and Harley Quinn

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Mummy

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★½

  • Keep Watching

    ½

  • King Arthur: Legend of the Sword

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★½