Sort by

n has logged 157 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Money Heist: The Phenomenon

Money Heist: The Phenomenon

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Gemini

Gemini

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Vigil

Vigil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
20
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Help

Help

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madeline

Madeline

1998
×
★★½
Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry