Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superbabies: Baby Geniuses 2

Superbabies: Baby Geniuses 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tokyo Olympiad

Tokyo Olympiad

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry