Haiku has logged 41 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Water Like Fire

Water Like Fire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bratz

Bratz

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Bratz

Bratz

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. St. Nick

Mr. St. Nick

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Perseus Survivor

The Perseus Survivor

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annie Claus Is Coming to Town

Annie Claus Is Coming to Town

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hokusai

Hokusai

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry