RSS feed for Freyr

Freyr has logged 43 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
LOCAL58 - Real Sleep

LOCAL58 - Real Sleep

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
LOCAL58 - Show For Children

LOCAL58 - Show For Children

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
LOCAL58 - Weather Service

LOCAL58 - Weather Service

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
LOCAL58 - Contingency

LOCAL58 - Contingency

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
LOCAL58 - You Are On The Fastest Available Route

LOCAL58 - You Are On The Fastest Available Route

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Caller

The Caller

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★½
Edit this entry  
22
The Coatmaker

The Coatmaker

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casque

Casque

2012
×
Edit this entry  
21
Faults

Faults

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
DeadTectives

DeadTectives

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man Vs.

Man Vs.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Replace

Replace

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Dark Was the Night

Dark Was the Night

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
From the Dark

From the Dark

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Landmine Goes Click

Landmine Goes Click

2015
×
Edit this entry  
16
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alena

Alena

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Kristy

Kristy

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Flora

Flora

2017
×
★½
Edit this entry  
04
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Crescent

The Crescent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry