RSS feed for Dale

Dale has logged 71 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
78/52

78/52

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ritual

Ritual

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2016
×
½
Edit this entry  
30
In a Lonely Place

In a Lonely Place

2016
×
Edit this entry  
30
Deep Dark

Deep Dark

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
The Barn

The Barn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Damned

The Damned

2013
×
★½
Edit this entry  
29
In Their Sleep

In Their Sleep

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Flesh of the Void

Flesh of the Void

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Miss Zombie

Miss Zombie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Svaha: The Sixth Finger

Svaha: The Sixth Finger

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Black Hollow Cage

Black Hollow Cage

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Styria

Styria

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear Itself

Fear Itself

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fury of the Demon

Fury of the Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Interior

The Interior

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder in the Dark

Murder in the Dark

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All About Evil

All About Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Depraved

Depraved

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry