Sort by

Freyr has logged 41 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Ghoul Log

Night of the Ghoul Log

2021
×
Edit this entry  
25
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla 2000: Millennium

Godzilla 2000: Millennium

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Midnight Hour

The Midnight Hour

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Teddy

Teddy

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry