RSS feed for Dale

Dale has logged 175 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of the Disappeared

House of the Disappeared

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Styria

Styria

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Keeping Hours

The Keeping Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Demon's Rook

The Demon's Rook

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bleach

Bleach

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Let Me Make You a Martyr

Let Me Make You a Martyr

2016
×
Edit this entry  
10
Twixt

Twixt

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Horsehead

Horsehead

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House at the End of Time

The House at the End of Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horns

Horns

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sandman

The Sandman

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ponoc Short Films Theatre, Volume 1 - Modest Heroes

Ponoc Short Films Theatre, Volume 1 - Modest Heroes

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stephanie

Stephanie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rampant

Rampant

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry