RSS feed for Dale

Dale has logged 54 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Fear, Inc.

Fear, Inc.

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Ritual

Ritual

2012
×
★★
Edit this entry  
28
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Svaha: The Sixth Finger

Svaha: The Sixth Finger

2019
×
★★
Edit this entry  
10
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★
Edit this entry  
15
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Intruders

Intruders

2015
×
★★
Edit this entry  
23
The Possession of Michael King

The Possession of Michael King

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Kristy

Kristy

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankenstein

Frankenstein

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Fender Bender

Fender Bender

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cold Moon

Cold Moon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Citadel

Citadel

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Horns

Horns

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Howl

Howl

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★
Edit this entry  
17
Midnight Faces

Midnight Faces

1926
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wolf Blood

Wolf Blood

1925
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Carnival

The Devil's Carnival

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Feral

Feral

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Dead Night

Dead Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
mon mon mon MONSTERS

mon mon mon MONSTERS

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Demon House

Demon House

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
19
Demon House

Demon House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woman

The Woman

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sennentuntschi

Sennentuntschi

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kuso

Kuso

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Tapes

The Dark Tapes

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry