• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Jackass 4.5

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • Marry Me

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★