Sort by

haileigh has logged 597 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Faces

Faces

1968
×
Read the review Edit this entry  
29
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry