Sort by

haileigh has logged 52 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Missing 411

Missing 411

2017
×
Edit this entry  
27
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Company

Company

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Irresistible

Irresistible

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Witness

Witness

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
True Confessions

True Confessions

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Family

The Family

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Righteous Kill

Righteous Kill

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry