• Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • The Valet

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • Oprah + Viola: A Netflix Special Event

    ★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Moonshot

    ★★½

  • Step Into… The Movies with Derek and Julianne Hough

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Better Nate Than Ever

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Windfall

    ★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • No Exit

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • ASSEMBLED: The Making of Eternals

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

  • Soul of a Nation Presents: Screen Queens Rising

    ★½

  • Moonfall

    ★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • The 355

    ★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

  • The King's Man

    ★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Live in Front of a Studio Audience: The Facts of Life and Diff'rent Strokes

    ★½

  • Landscapers

    ★★½

  • VOIR

    ★★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Mickey and Minnie Wish Upon a Christmas

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Johnny Test's Ultimate Meatloaf Quest

  • Sing 2

    ★★½

  • Adele One Night Only

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★