Sort by

hailey has logged 484 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Passing

Passing

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shrink Next Door

The Shrink Next Door

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
22
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Star

The Christmas Star

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lucky Toupée

Lucky Toupée

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Exchange Student

Exchange Student

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Puddles

Puddles

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Big Mouth

Big Mouth

2012
×
Edit this entry  
18
Tom and Jerry: The Movie

Tom and Jerry: The Movie

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Scrooged

Scrooged

1988
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mickey and Minnie Wish Upon a Christmas

Mickey and Minnie Wish Upon a Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Small One

The Small One

1978
×
Edit this entry  
13
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
12
8 Ball Bunny

8 Ball Bunny

1950
×
Edit this entry  
12
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1951
×
Read the review Edit this entry  
11
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man Quarantined

Spider-Man Quarantined

×
Edit this entry  
06
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming Out

Coming Out

2020
×
Read the review Edit this entry