Sort by

hailey has logged 44 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hick

Hick

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster House

Monster House

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Pixie

Pixie

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Courier

The Courier

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Story of the Faithful Wookiee

The Story of the Faithful Wookiee

1978
×
★★★
Edit this entry  
03
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

2017
×
Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry