haileypry has logged 63 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Namesake

The Namesake

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry