• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Have You Ever Seen Fireflies?

    ★½

  • Save Ralph

  • Paper Lives

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Stuck Apart

    ★★½

  • Leyla Everlasting

    ★★

  • Ethos

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • October 17th 2020

    ★★★★

  • Parachute

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Invisible to the Eye

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★½

  • One-Way to Tomorrow

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Quick Fix

  • Not Alone in Here

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★

  • Space Man

    ★★★½

  • The Projected Rays

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Sky Is on Fire

    ★½

  • I have found your dream.

  • The Way We Are

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Mahallenin Bazı Kedileri

    ★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★★

  • You've Got Murder

    ★★

  • October 17th 2019

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Forbidden Halva

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Guest of Honor

    ★★★½

  • Nimic

    ★★

  • A Month of Single Frames

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Patika

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★