hava has logged 135 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
13
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nimic

Nimic

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Leyla Everlasting

Leyla Everlasting

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Edit this entry  
24
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★
Edit this entry  
23
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Malena

Malena

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whistle If You Come Back

Whistle If You Come Back

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Coop

The Coop

2015
×
★★
Edit this entry  
07
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Edit this entry  
05
The Reader

The Reader

2008
×
Edit this entry  
02
Food For Fraught

Food For Fraught

2017
×
Edit this entry  
01
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Toss-Up

Toss-Up

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Erkek Tarafı Testosteron

Erkek Tarafı Testosteron

2013
×
½
Edit this entry  
16
Scrambled

Scrambled

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Space Man

Space Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rise

Rise

2016
×
★★
Edit this entry  
28
The Clinic

The Clinic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Shift

The Shift

2014
×
★½
Edit this entry  
28
The Offering

The Offering

2014
×
★★
Edit this entry  
21
The Sacred Disease

The Sacred Disease

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Invaders

Invaders

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Green

Green

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Town

The Town

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry