hava has logged 23 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Town

The Town

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Junun

Junun

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Beyond

Beyond

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
World Record

World Record

2003
×
★½
Edit this entry  
20
Program

Program

2003
×
★★
Edit this entry  
20
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Noctiflora

Noctiflora

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
303

303

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 to 11

10 to 11

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry