Colin has logged 50 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Walker: Very Very

Tom Walker: Very Very

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paper Man

Paper Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hancock

Hancock

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Shadowed

Shadowed

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry