Sort by

shark has logged 195 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kid Auto Races at Venice

Kid Auto Races at Venice

1914
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Splice

Splice

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Jaula

A Jaula

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Descent

The Descent

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Faith and Fury

Faith and Fury

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Someone Borrowed

Someone Borrowed

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Umma

Umma

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
O Sanduíche

O Sanduíche

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Read the review Edit this entry  
25
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shark Beach With Chris Hemsworth

Shark Beach With Chris Hemsworth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fenced In

Fenced In

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry