RSS feed for Haji Abdul Karim
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Last Dream

The Last Dream

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Battleship Island

The Battleship Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Posesif

Posesif

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nine Inch Nails: Broken

Nine Inch Nails: Broken

1993
×
★★½
Edit this entry  
25
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bomb City

Bomb City

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Trapped

Trapped

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Bar

The Bar

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Close-Knit

Close-Knit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
My Generation

My Generation

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Space Between Us

The Space Between Us

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rememory

Rememory

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Survival Family

Survival Family

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Most Hated Woman in America

The Most Hated Woman in America

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Jungle

Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Edit this entry