RSS feed for Haji Abdul Karim

Haji Abdul Karim has logged 200 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Man of Will

Man of Will

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Edit this entry  
02
Hold Up

Hold Up

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
My Stupid Boss

My Stupid Boss

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Security Ugal-ugalan

Security Ugal-ugalan

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jalanin Aja

Jalanin Aja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Kuroko no Basket: Last Game

Kuroko no Basket: Last Game

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Doraemon the Movie 2017: Nobita's Great Adventure in the Antarctic Kachi Kochi

Doraemon the Movie 2017: Nobita's Great Adventure in the Antarctic Kachi Kochi

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The General

The General

1926
×
★★★½
Edit this entry  
20
Identity

Identity

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Bekas

Bekas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Wall

The Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Green Day: Bullet in a Bible

Green Day: Bullet in a Bible

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
3 Srikandi

3 Srikandi

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Rent-a-Cat

Rent-a-Cat

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Free to Play

Free to Play

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★
Edit this entry