Sort by
  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • South Wind

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • In a Valley of Violence

    ★★★

  • Zero Days

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Witness

    ★★★★

  • Man vs. Snake

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Only the Dead

    ★★★★

  • The Little Prince

    ★★★½

  • Youth

    ★★★★

  • Embrace of the Serpent

    ★★★½

  • Tale of Tales

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Wolf Totem

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Marshland

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Video Games: The Movie

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • The Salvation

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • American Hustle

    ★★★★½

  • Lone Survivor

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Ender's Game

    ★★★½

  • Saving Mr. Banks

    ★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Rush

    ★★★★½

  • Philomena

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★½

  • Elysium

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★

  • The Wind Rises

    ★★★★

  • Short Peace

    ★★★½