Sort by

HakeemP has logged 348 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
2010

2010

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
His House

His House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
Read the review Edit this entry