Sort by

HakeemP has logged 36 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
After Last Season

After Last Season

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Human Nature

Human Nature

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cuties

Cuties

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Film Socialisme

Film Socialisme

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Bucky Larson: Born to Be a Star

Bucky Larson: Born to Be a Star

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Runaway

Runaway

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Maleficent

Maleficent

2014
×
Read the review Edit this entry