Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Crush

Crush

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Selma

Selma

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Island

The Island

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry