• Obi-Wan Kenobi

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

  • Turning Red

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★★

  • The Royal Treatment

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★½

  • Star Wars Biomes

    ★★★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • A Week Away

    ★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Illumination Presents: Minions Holiday Special

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½