Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The 355

The 355

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vow

The Vow

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Piano Lesson

The Piano Lesson

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry