haley has logged 182 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Pursuit of Love

The Pursuit of Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shack

The Shack

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella and the Secret Prince

Cinderella and the Secret Prince

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shadow and Bone - The Afterparty

Shadow and Bone - The Afterparty

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry