Sort by

Kenny has logged 30 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Wilde Salomé

Wilde Salomé

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Salomé

Salomé

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gooby

Gooby

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paterno

Paterno

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oscar

Oscar

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bobby Deerfield

Bobby Deerfield

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry