Sort by

Al has logged 78 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Man

Little Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Confessions of a Time Traveler: The Man from 3036

Confessions of a Time Traveler: The Man from 3036

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Me You Madness

Me You Madness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Foxfur

Foxfur

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Square

All Square

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bob the Butler

Bob the Butler

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Golden Eighties

Golden Eighties

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Deadly Lessons

Deadly Lessons

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hunt Down The Ritchie

Hunt Down The Ritchie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
gutterball

gutterball

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ringer

The Ringer

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Man in the Mirror: The Michael Jackson Story

Man in the Mirror: The Michael Jackson Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Please Vote for Me

Please Vote for Me

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ballistic: Ecks vs. Sever

Ballistic: Ecks vs. Sever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titus

Titus

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tower

Tower

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Poochinski

Poochinski

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Moon Warriors

Moon Warriors

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Royale Incident

The Royale Incident

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
9/11

9/11

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moon Men

Moon Men

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry