Sort by

Hallie 💃 has logged 307 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alps

Alps

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Forgotten Colours of Dreams

The Forgotten Colours of Dreams

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hunger

Hunger

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
Read the review Edit this entry  
25
Carne

Carne

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downloaded

Downloaded

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Read the review Edit this entry