RSS feed for Jacky

Jacky has logged 14 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Jane

Jane

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry