Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Captain Clegg

Captain Clegg

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
13
Trancers

Trancers

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Too Young to Be a Dad

Too Young to Be a Dad

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sonny Boy

Sonny Boy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry