Sort by

halloweenwknd has logged 240 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silence

Silence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Invasion

The Invasion

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fog

The Fog

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gift

The Gift

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★½
Read the review Edit this entry