Sort by
  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Still Life

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Áramótaskaup 2021

    ★★

  • Blackport

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • AEW All Out

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Masquerade

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Jolt

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • 2020

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Nomadland

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Get the Hell Out

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Mentor

    ½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • DC Showcase: Adam Strange

    ★★★

  • Valley Girl

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Last Fishing Trip

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Fantasy Island