• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★