Sort by

hamed has logged 300 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
A Countess from Hong Kong

A Countess from Hong Kong

1967
×
★★★½
Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★½
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry