• Nobody Loves You and You Don't Deserve to Exist

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • VOIR

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Editing

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • CODA

    ★★

  • The Dry

    ★★½

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Downstream to Kinshasa

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Rhubarb

    ★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★

  • Time

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★½

  • The Knight Before Christmas

  • Man Up!

    ★★

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • GUO4

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★