Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • The Stranger

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Editing

  • Squid Game

    ★★★

  • My Son

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½