Sort by

HamisH has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
REW-FFWD

REW-FFWD

1994
×
Read the review Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry