Sort by

HamisH has logged 21 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry