Wesley has logged 51 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pixels

Pixels

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hitman

Hitman

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry