Sort by

Wesley has logged 36 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roger Waters - The Wall

Roger Waters - The Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The S From Hell

The S From Hell

2010
×
Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Confession

The Confession

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
If I Stay

If I Stay

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Transcendence

Transcendence

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Jungle

Kung Fu Jungle

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Big Game

Big Game

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry