Wesley has logged 39 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Deluxe

The Deluxe

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Times At Conformity High

Bad Times At Conformity High

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joe Woke Up at 6AM on a Monday

Joe Woke Up at 6AM on a Monday

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Void

Void

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Invasion

Invasion

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snow

Snow

2016
×
Edit this entry  
02
The Boy

The Boy

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal at Disney

I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal at Disney

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Revenant Part II

The Revenant Part II

2016
×
Read the review Edit this entry